Братчик Надя

Пл. сен. кер. Ольга. Надя Кулинич, народжена 25 березня 1928 р,  відійшла на Вічну Ватру 28. грудня. 2017 р., похоронена на цвинтарі  Кальварія, в Ню Йорку.

Покійна була знана як Братчик Надя, бо все своє доросле життя присвятила праці з пластовими новаками.  Пласт, а головно новацтво, заповнювало Її життя поза професійною працею.  В станиці Ню Йорк від 1950 р.  пок. Надя знала  всіх новаків, братчиків і батьків, знала їхні проблеми і часто старалася допомогти.  Точно вела сама, або вимагала від братчиків, щоб записували на таблиці присутність новаків на сходинах,  переводила з дітьми багато вмілостей, дбала, щоб рої та гнізда мали  свої прапорці, щоб їздили до ню-йоркських парків і т.п.

Вже  у молодому віці пок. Надя  входила  до вищих пластових проводів УПН,  а особливо  належала  до  Орлиного Круга, в якому співпрацювала з Основником УПН ще в Україні -  пл. сен. Теодозієм Cамотулкою,  Орестом Гаврилюком,  Денисом Беднарським, Омеляном Грималяком, своїм  братом Влодком Кулиничем та іншими.  Вони то організували вишколи новацьких виховників, дбали про підбір комендантів новацьких таборів та братчиків і сестричок, видавали журнал для нов. виховників „Вогонь Орлиної Ради”  тощо.

Я познайомилася з Надею ще  весною 1951 р., коли ми стрічались вечорами по праці у  Washington Irving High School  на 17-ій вулиці, де  ходили на різні курси.  Пізніше, коли у  видавництві    Harcourt Brace, де  пок. Надя  працювала  вже довше, потрібно було працівника, Надя  мене там влаштувала на працю.    В обідню перерву ми часто  з нею  сиділи в їдальні і говорили про Пласт. Тоді почали з кожної нашої платні відкладати якусь суму до коробки, і коли грошей трохи приназбирувалося, ми купували у книгарні „Cурма” (яка закрилась минулого року)  українські книжечки до станичної бібліотеки.  Їх там, з нашим підписом, можна ще знайти. В той час Надя була  Верховинкою, то ми це дарували від Куреня. Пізніше пок. Надя багато років  працювала вчителькою у школі св. Юра.

Aле також тоді пок. Надя виявила, що любить варити і, на приклад,  порадила мені таке:  кусок  курячого  м’яса разом з куском цибулі, моркви і селери завинути в  алюмінієвий  папір  і пекти скількись там  часу  у печі. 

Пок. Надя любила й  вишивати, належала до американського  клубу вишивальників.  A в останніх роках нераз оповідала мені, що належить до Американського  гортикулярного клубу,  де любителі час-до-часу сходяться, приносять для виміни свої цікаві  вазони з рослинами, обговорюють та обмінюються ними.  Надя  розповідала, як  легко розмножувати  наприклад. фіялки – листком. Казала, що має біля 200 чи 300 малесеньких вазоночків з новими розсадами.  Cкаржилась, що зимою  укладала їх під столом, бо там тепліше, а пізніше боліли крижі, коли треба було їх витягати  з під стола.

Жалію, що в останніх роках мало з Надею зустрічалася і рідко коли говорила по телефоні.  Та це вже направити не можна.  Покійна була дуже побожною, працьовитою, чесною Людиною.  Вічна Їй Пам’ять!

Пл. сен. Олександра Юзенів, Верх.

Previous
Previous

Свято Морського Пластування

Next
Next

Зимова прогулька 2018